domingo, 13 de setembro de 2009

hello from PolandIt's time to say hello. We are a group of 25 children. We are from Poland . Our town is Lublin. We want to meet children from all over the world.

This is small presentation about us and our kindergarden:
We hope that we will have great fun together.


And now some informations about project for our parents:


O projekcie:

Nasza grupa nawiązała współpracę z przedszkolami z Portugalii, Włoch, Turcji i Rumunii. Będziemy tworzyć wspólny projekt "Twinkle twinkle little star".
Pewnego dnia kiedy dzieci weszły do sali zobaczyły na podłodze gwiazdę. Gwiazda spadła z nieba i chce wrócić do domu ale będzie mogła tam, polecieć dopiero wtedy, kiedy odzyska swój ogon. Stanie się to wtedy gdy gwiazda usłyszy wiele legend, bajek i będzie się dużo bawić.
Dzieci z każdego przedszkola pracują na tradycyjnych opowiadaniach, bajkach z ich kraju. Śpiewają piosenki, bawią się , liczą, rysują by stworzyć bajkę dla gwiazdy i móc doczepić ogon do gwiazdy. Przedszkola wymieniają się między sobą opowiadaniami i na koniec dobrej zabawy mają książkę ze zbiorem bajek i opowiadań z różnych stron świata.


Do projektu został stworzony kalendarz zajęć, które każde przedszkole przeprowadzi w danym czasie. Będziemy wymieniać się informacjami i doświadczeniami. Dzieci będąmiały okazję poznać inną kulturę, rówieśników z różnych stron świata.Poszczególne etapy naszej pracy będą publikowane na tym blogu by nasi partnerzy oraz rodzice mogli śledzić co robimy w przedszkolu.


Oto nasza grupa
1 comentário:

 1. Dear Malgorzata and children
  it was realy nice to meet you and your scool. I realy enjoy the presentation. You have a nice school, nice teachers and very good activities.
  We still do not have internet, but as soon as it arrives I´ll show you to the children.
  As I am in a new school and the year is just beginning, I still can not put our presentation in the blog. We shall do it as soon as we can.
  I´ll meet again here
  Luz

  ResponderEliminar